Jak vybavit pokoj pro děti?

Dětský pokoj by měl vypadat velmi útulně a mělo by to být místo, kde se vaše dítě cítí bezpečně a je v něm rádo, rádo se tam po škole nebo po školce třeba vrací. Mělo by to být místo, kde chce trávit svůj čas a kde mu nevadí být, kde ho to má bavit. Proto je dobré při zařizování pokoje pro dítě nechat i to samotné dítě si trochu vybrat, co tam chce. Jen takhle se tam bude cítit opravdu dobře a bude ho to tam bavit. Když si vybere třeba barvu pokoje a nábytku, bude mít pocit, že je to opravdu jeho pokoj a ne váš. Nechte své dítě vybrat co nejvíc toho jde a uvidíte, že bude šťastné a bude se mu ve svém pokoji líbit.

ruce

Pokud čekáte dítě, jasně, že miminko nenecháte si vybrat, jakou barvu a jaké věci v pokoji bude mít. Mluvíme spíše o starších dětech, které už tak nějak mají trochu rozum a umí si rozhodovat věci podle sebe. Navíc dítě opět zabavíte, a to přece každý chceme. Každý chceme alespoň minimum času, kdy dítě dělá věci samo a výběr věcí do pokoje může být jedna z nich. Můžete si nachystat pár věcí, které mu dáte na výběr, a tak docílíte alespoň nějakého smyslu, pokud nechcete, aby si dítě vybralo celý pokoj naprosto samo. Bude mít alespoň pocit, že si pokoj a věci v něm vybralo samo, i když to zas tak pravda být nemusí.

hračky

Ale třeba jen výběr mezi světle modrou a tmavě modrou je stále větší výběr, než kdyby si dítě nevybralo nic. V pokoji by měl být nábytek. Postel, stůl a židle, skříně a různé poličky, to snad ani nemusíme zmiňovat. Je fajn udělat z pokoje takové koutky, kde v každém bude dítě dělat něco jiného. Můžete přidat i odpočinkový koutek, kde umístíte třeba sedací pytle pro děti a nějakou bedýnku s hračkami a podobně. Uprostřed by měl být rozhodně koberec, protože si děti rády hrají na zemi. Celý pokoj doplňte dekoracemi, ať vypadá útulně a dítě se v něm cítí dobře. Pokud se v něm nebudete cítit dobře vy, tak asi ani vaše dítě.

Doporučené články