Kde budete na jarní prázdniny?

Se začátkem školního roku se zároveň zveřejňují termíny jarních prázdnin pro jednotlivé okresy. Pokud jste milovníkem nejen lyží, ale zimních sportů a zimy vůbec, je to ta pravá chvíle, začít si hledat to správné lyžařské středisko, kde se svými dětmi jarní prázdniny strávíte.

Zimní dovolenou někteří z nás znají jen z filmu Anděl na horách, ale proč někdy nezkusit něco nového a nestrávit týden v bíle zasypané krajině, ať už na lyžích, na běžkách, nebo jen s dětmi na saních či bobech. Zima je dlouhá, a tak týden dovolené může být příjemným zpestřením a zkrácením doby, kdy čekáme na jaro.

sjezdovky

Jarní prázdniny jsou v rozmezí dvou měsíců a pokud na váš okres padne nejpozdější termín, což může být až konev března, můžete mít problém, aby ve vámi vybraném lyžařském středisku byl ještě sníh. Pokud bude vaše středisko nabízet umělé zasněžování, můžete být alespoň trochu klidnější. Pokud ale bude teplota hodně nad nulou, tak ani umělé zasněžování nezajistí, že budete moct lyžovat. Je tedy vhodné najít si takové středisko, kde se při takovéto nepřízni počasí budete moct věnovat jiným aktivitám.

sjezdovka

Většina lidí věnuje více pozornosti letní dovolené, ale pokud jste milovníkem zimy a lyžování, proč si neužít pořádné lyžování např. v Čenkovice sníh. Moderní, stále se rozvíjející se areál nabízí služby na špičkové světové úrovni a vy tak zažijete nádhernou dovolenou mimo ruch velkoměsta, v čisté přírodě mezi Jeseníky a Orlickými horami. Jste-li z Prahy, tak v době jarních prázdnin se většina Pražanů přemístí do Krkonoš. Buďte chytří a zajeďte si na Skibukovku a vyhněte se frontám na vleky, přeplněným restauracím a parkovištím.

Nikdo vám neslíbí, že v době jarních prázdnin a ve vámi vybraném středisku bude nádherné zimní počasí a vy si užijete lyžování, ale můžete prožít klidný týden se špičkovými službami v nádherné přírodě mimo civilizační shon, a to se také počítá.

Doporučené články