Co o sedacích vacích možná nevíte

Nylon vydrží i hrubé zacházení

Jistě, že pokud budete chtít, vak rozpáráte ostrou mačetou, ale my máme na mysli porovnání nylonového potahu s jinými materiály. Jestliže mu totiž dáte přednost, můžete s takovým vakem šoupat po zemi, můžete na něj vpustit vašeho psa či kočku, můžete na něm nechat děti poskakovat a válet sudy a můžete jej mít i venku na zahradě, kde na něj občas zaprší, protože mnohé potahy z nylonu mají uvnitř pogumovanou vrstvu. Takový vak snadno vyčistíte proudem vody z hadice, kartáčem a třeba koncentrovaným roztokem jedlé sody.

žena na sedacím vaku

Je vám na nich teplo

Výplně sedacích vaků Beanbag.cz tvoří převážně polystyrenové kuličky. A jak známo, polystyren je perfektní izolační materiál, a to se vztahuje i na vaše tělo. Zabrání ochlazování pokožky těla a vy to pocítíte jako příjemné teplo. Polystyren sám o sobě žádné teplo nevyzařuje, a to, co cítíte, je vaše přirozená tělesná teplota.

Můžete si z nich vytvořit sedlo

Posadili jste se někdy, alespoň jednou, na koňský hřbet? Pokud ano, tak si umíte představit, jaké to je sedět rozkročmo v sedle. A podobný pocit můžete zažít na sedacím vaku Duo. Velké vaky lze velmi snadno polohovat do různých tvarů, a právě tyto si můžete upravit jako vysoká křesla s opěradlem, jako nízká křesla pro polosed, rozprostřít je jako postel pro dospělou osobu a také je můžete postavit na svislo jako polštář a posadit se na jeho vrchol, čímž napodobíte posezení na koni. Před sebe si pak můžete položit třeba notebook a takto tu vykonávat svou pracovní činnost.

žlutý sedací vak

Nylon je barevný

Je docela pravděpodobné, že barevnost nylonu vás ohromí. Potahy současných vaků se záměrně vyrábí v pastelových barvách, protože jsou lidmi žádané a oblíbené. Některé vaky jsou dokonce dvoubarevné (na každé straně jiná kontrastující barva), například fialovo růžové, zeleno tyrkysové, žluto modré, červeno modré, červeno zelené a v mnoha dalších barevných variacích.

Doporučené články