Proč si půjčovat auto na výletě v Praze?

Pokud máte rádi svůj klid a své nervy a pocházíte z místa daleko od Prahy, nejspíš zvolíte pro cestu do našeho hlavního města vlakovou dopravu. Vlaky mají totiž do Prahy perfektní spojení. Z Ostravy do Prahy se dostanete za něco málo přes tři hodiny. Dokázali byste toto, kdybyste cestovali autem? Že ano? Se stavem našich dálnic? To není moc pravděpodobné. Ve vlaku si můžete vychutnat svůj klid, pohodlí, a ještě si užít krásný výhled a dobré občerstvení.

Co se týče pohybu po Praze, to pro vás nebude problém. Praha je hustě protkána sítí MHD. Hlavním dopravním prostředkem je zde metro, které vás velmi rychle dopraví klidně i z jednoho konce Prahy na druhý. Dále můžete využít služeb tramvají, autobusů nebo příměstských vlaků. Výhodou je, že si můžete zakoupit celodenní nebo třídenní jízdenku na MHD, a ta vám poté platí na všechny typy dopravy. Zakoupíte ji přímo na vlakovém nádraží, nebo poté v jakémkoliv automatu na jízdenky.

auto

Co ale dělat, pokud se chcete dostat na výlet do okolí Prahy, kde už se budete veřejnou dopravou dostávat obtížněji? Pak přijde na řadu v Praze půjčovna aut. Za poměrně dobré peníze si můžete půjčit auto i na několik dní a procestovat v něm Prahu a okolí křížem krážem. A v okolí Prahy, v dojezdové délce asi hodinu cesty, najdete spoustu míst, které stojí za to vidět.

autíčko

Pokud si půjčíte auto, máte tu výhodu, že mát téměř veškerý servis už v ceně půjčovného, takže nemusíte nic dalšího řešit. Dobrá autopůjčovna vám k autu dá samozřejmě zelenou kartu a má na autě povinné i havarijní pojištění. O možné spoluúčasti se nechte informovat předem. Většina aut má také k dispozici dálniční známku. Větší autopůjčovny mají široký výběr aut, takže si můžete vybrat manuální řízení, automat nebo i třeba sedmimístné auto, pokud vás jelo na výlet více. Většina autopůjčoven vám také zdarma půjčí dětské sedačky pro vaše děti.

Doporučené články