Nenechávejte bazén do země zahálet

style=“margin:0cm 0cm 8pt“>Pořídili jste si zapuštěný bazén do země, anebo o něm uvažujete? Pak byste jej mohli využívat nejen na občasné ponoření pod hladinu a popíjení alkoholických drinků v domnění, že vám pobyt ve vodě zvedne náladu. Ono je to s tím alkoholem spíše naopak, zapomeňte na pivo, na sklenku vína nebo dokonce panák vodky a raději využívejte bazén tak, aby vám byl skutečně ku prospěchu.

schůdky do bazénu

Na lehátko s ovocným džusem – chcete-li si skutečně odpočinout a svému tělu prospět, nasaďte si sluneční brýle s UV filtrem, položte se do nafukovacího lehátka na hladině a na břehu mějte přichystaný drink v podobě sklenice s pomerančovým džusem, nejlépe z odšťavňovače, ten vám prokáže větší službu, než dvě deci vína. A chcete-li si dopřát ještě silnější a prospěšnější drink, namíchejte si do čisté pramenité vody s trochou džusu lyofilizovanou acerolu (tropické brazilské ovoce), to má mnohem více vitamínu C, než pomeranč, a je to skutečná vitamínová bomba.

kachnička na hladině

Bez skákání to není ono – koupat se v bazénu je zřejmě to první, k čemu vás zapuštěný bazén zláká, ale vy byste si mohli dopřát bonus navíc, a sice zaskákat si do něj. Nemusí to být vzorové šipky, stačí jen tak, obyčejný „kufr“ pro radost. Skákání do bazénu uvolňuje pozitivní emoce, likviduje stres a pomáhá zlepšit náladu. Zkuste to a záhy zjistíte, že máme pravdu!

Před spaním po krátké procházce nohy v bazénu – chcete-li od jara do podzimu lépe spát a být pak ráno více svěží, běžte se před spaním tak na půl hodinky projít do parku, do lesa, zkrátka kamkoli do přírody mimo frekventovanou silnici, a po příchodu domů se vyzujte z bot a ponořte si nohy do poloviny lýtek do bazénu. Takto setrvejte alespoň pět minut, nohy pak osušte a běžte spát, uvidíte, že se vám bude mnohem lépe usínat. Nesmíte ovšem po absolvování procházky už nic jíst (těsně před spaním).

Doporučené články