Nejlepší židle pro děti

Při nákupu židle rozhodně nekoukejte pouze na cenu. Někteří lidé dělají tu chybu, že koupí ty nejlevnější možné kusy, ale nekoukají na kvalitu a tvar. Myslete na to, že na židli budou vaše děti nebo dokonce i vy sami sedět několik hodin v kuse. Při dělání úkolů, řešení pracovních mailů a tak podobně. K tomu je třeba, abyste seděli na židli, která je pohodlná a udrží vás v rovné poloze bez bolesti. Při špatné koupi riskujete skoliózu zad hlavně u dětí a u dospělých nevratné potíže se zády.

Dětská páteř je velmi náchylná ve svém vývinu. Je mnoho dětí, které mají skoliózu zad a ani o tom nemusí vědět. Skolióza nemusí být vždy bolestivá nebo nemusí být nějakou překážkou, ale může se stát, že se později z malého problému stanou velké bolesti a bude potřeba hospitalizace. Proto je lepší radši myslet na to, aby k takové situaci nedošlo.

muž u PC

Jaké židle teda kupovat a jakým se vyhýbat? Správná židle, na které se bude sedět i několik hodin by měla mít pohodlné a měkké sedátko. Bez něj pak můžete po chvíli cítit nepohodlí a bolesti hýžďových svalů či šlach na nohách. Dále by měla židle mít dost velké opěradlo. Takové, které podpoří celou páteř až po hlavu. Takže zapomeňte na židle, které mají opěradlo pouze do půli těla. Ty by pak mohly způsobit, že byste se podvědomě začali kroutit nebo hrbit. Ideální jsou klasické herní židle. I když se nechystáte hrát počítačové hry, stejně si ji můžete pořídit. Židle jsou vyrobeny tak, aby podpořili spolehlivě tělo člověka i několik dlouhých hodin. Takže pro vás úplně ideální.

ložnice s židlí a počítačem

Mimo židle na sezení byste měli myslet i na odpočinek. Tedy nějaké místo, kde by se dítě mohlo natáhnout a dělat si své věci na odpočinek. Ideální pro tuto příležitost jsou sedací vaky pro děti. Přizpůsobí se tvaru těla a poloze dítěte. Nikde netlačí a nenutí páteř do nepřirozených poloh.

Doporučené články