Miminko je dar

Dnešní novopečené maminky už dávno nebalí své děti do zavinovaček, nedávají jim krajkové čepičky a nepoužívají bavlněné pleny, Jako všechno na světě, i starost o miminko se docela změnila.

Než se vám narodí miminko, jistě budete mít nachystanou celou výbavičku. Ale už to nebude vyšívaná zavinovačka, ale spíše deka a místo dupaček bude miminko brzo oblečené v mini riflích apod. Do základních potřeb pro miminko budete spíše shánět tzv. vajíčko, které slouží i jako autosedačka než hluboký kočárek, protože určitě budete s miminkem jezdit autem, a tak koupíte pravděpodobně kočárek trojkombinaci, nebo koupíte jen vajíčko a pak pro větší miminko rovnou sportovní kočárek. Mnoho maminek dnes nosí svá miminka v šátku, a tak kočárek nepotřebují vůbec.

miminko

Změnil se také přístup ke kojení. Ještě před pár lety nebylo kojení tak moderní záležitostí. Matky kojily svá miminka pár týdnů či měsíců a pak přecházely na sušené kojenecké mléko. Naštěstí doba, kdy byl k dostání pouze sunar už je dávno pryč.

Změnily se také názory na každodenní koupání miminek. Je pravdou, že miminka nejsou špinavé, aby se musely denně koupat, ale každodenní rituály přispívají ke zdravému vývoji dítěte. V pozdějším věku se vám se zažitým večerním rituálem budou snáze děti zahánět do postele.

miminko

Hodně maminek tráví čas na internetu a hledají tam rady a zkušenosti od druhých maminek. Není na škodu si nechat poradit, ale každé miminko je jiné a pokud má zdravotní problém, měli byste problém řešit s lékařem, a ne na facebookové skupince s ostatními matkami.

Během let se mění spoustu vědeckých poznatků a ani péče o miminka se jim nevyhne, ale co hlavně miminka potřebují je láska. Láska obou rodičů, kteří udělají vše, aby jejich miminko vyrůstalo ve láskyplném prostředí, které jim poskytne bezpečí a klid pro jeho zdravý vývoj.

Být rodič je nejtěžší zaměstnání na světě, ale s největší odměnou.

Doporučené články