Mobilní domy celoroční vs. sezónní

Mobilní domy můžeme rozdělit do dvou základních kategorií, a sice na obyvatelné celoročně, a na sezonní objekty. Domy se v těchto kategoriích liší zejména zateplením, dvojitými okny a možnostmi vytápění. Od toho se také bude odvíjet jejich cena a každý, kdo si mobilní dům pořizuje, by měl již na začátku vědět, k jakým účelům jej bude využívat.

My bychom vám rádi připomněli, že sezonní mobilní domy jsou ideální volbou v případě, že např. máte rekreační pozemek a na něm zchátralou chatu, kterou je nutné podrobit demolici, a nechce se vám zdlouhavým procesem stavět novou. Pokud vyloženě netrváte na chatě patrové, se šikmou střechou a s podkrovní ložnicí, může být pro vás například dům Willerby Beaumaris Lavarohouse dobrou volbou.

moderní byt

Sezonní mobilní domy se nabízí za dostupnou cenu a mnohdy takovou, že byste za ní novou chatu nepořídili. V ceně sezonních mobilních domů je i vybavení – kuchyňská linka, zařízená ložnice, obývací pokoj, koupelna a toaleta. Máte tu veškerý potřebný komfort pro víkendové i delší pobyty od jara do podzimu s tím, že objekt nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu.

vybavení bytu

Některé sezonní domy je možné dodatečně zateplit, vyměnit okna a umístit místo nich okna s dvojitými skly a poskytnout domu vyšší komfort i v chladnějším období roku. Ale i tehdy, budete-li dům využívat pouze jako sezónní, je možné uvnitř vybudovat topný systém, připojený na krbová kamna.

Záměrně jsme tu zvolili vytápění dřevem, neboť je to v současné době stále nejlevnější způsob, jak se ohřát. Vyžaduje to sice více času a energie na přípravu palivového dřeva a jeho skladování, ale pak už jen čerpáte z předností tohoto způsobu vytápění.

Další výhodou mobilních domů obecně je bezbariérovost. Můžete je do terénu umístit tak, aby byly dobře přístupné i lidem na invalidním vozíku a hůře pohyblivým, např. o holi či o berlích. Rozhodně vás tu nepřekvapí žádné schody či schůdky.

Doporučené články