Jak se připravit na zimu?

Zima je pro některé jedno z nejkrásnějších období v roce. I když jsme si poslední roky moc sněhové nadílky neužili, každou zimu si užijeme alespoň pár zasněžených dní, kdy naši zemi pokryje sněhová přikrývka a my si můžeme vychutnat ten úžasný pohled. Navíc máme zimu spojenou se spoustou příjemných věcí, jako je dobré jídlo, útulné večery s knížkou a horkým čajem v ruce, Vánoci, Mikulášem nebo oslavou Nového roku.

Toto období ale přináší také nutnost učinit určité přípravy. Co nejdůležitějšího je třeba zařídit?

auto

Připravte si auto

Pokud máte auto a každodenně s ním dojíždíte, je třeba ho připravit na zimní období. Nejdůležitější věc je, abyste se ujistili, že máte zimní pneumatiky s dostatečným vzorkem. Vyhnete se tak případné pokutě a také problémů s policií. Do ostřikovačů nalijte přípravek určený pro mrazivé počasí. Mějte v autě vždy připravenou škrabku na skla a také smetáček, kterým ometete vrstvu sněhu ze svého auta. Pro všechny případy také noste i sebe rozmrazovač zámků, pokud by se vám stalo, že vám zamrznou dveře.

Oblečení

Nepodceňujte tento krok a připravte se na něj s předstihem. Ujistěte se, že máte kvalitní zimní boty s neklouzavou podrážkou, v kterých se v klidu můžete vydat i na zledovatělý povrch. Stejně tak teplou bundu, rukavice, čepici, šálu. Pokud víte, že často vyrážíte na výlety, určitě si pořiďte i kvalitní termo prádlo, například značky Devold.

oblečení

Připravte na zimu i zahradu

Pokud máte zahradu, je taktéž nutné ji připravit na zimu tak, aby na jaře byla zase připravená na novou sezónu. Posekejte před příchodem zimy trávník, stejně tak ostříhejte i živý plot, pokud ho máte. Záhonky zryjte a odstraňte z nich veškeré rostliny. Shrabejte všechno listí a odstraňte ho ze zahrady. Pokud máte nějaké celoroční rostliny, jako třeba bylinky, nezapomínejte se o ně pečlivě starat i během zimy.

Doporučené články