Zažijte ten nejlepší Silvestr

Silvestr je posledním dnem roku a proto se většinou pojí s velkými, silvestrovskými oslavami. Ty mají různou podobu, záleží na tom, čemu kdo dává přednost. Někdo rád stráví čas s rodinou doma při dobrém jídle a silvestrovském televizním programu, někdo rád vyrazí někam pryč a stráví třeba Silvestr u moře nebo naopak Silvestr na horách a jiní zase nejraději prostě zamíří do baru, kde oslaví příchod nového roku ve společnosti kamarádů a alkoholu.

Ať už dáváte přednost jakémukoliv programu, zde je pár bodů, díky kterým bude váš Silvestr skvělý a nezapomenutelný.

Bezpečnost

Nezapomínejte na bezpečnost. Bohužel, Silvestr je jedním z dnů, kdy hrozí větší riziko různých poranění. I když v mnoha městech už jsou petardy zakázány, stále jich je dost, kde s můžou lidé bavit s pyrotechnikou. Vždy dodržujte návod uvedený na pyrotechnice a udržujte si dostatečný odstup, aby nedošlo ke zranění Stejně tak alkohol. Pijte s mírou, aby vám nehrozila otrava alkoholu či „jen“ velké žaludeční problémy.

ohňostroj

Vyberte si lidi kolem sebe

Oslava přicházejícího nového roku by určitě měla být takovou, že ji strávíte s lidmi, které máte rádi a chcete je mít kolem sebe. Proto si vyberte svou rodinu nebo ty nejlepší přátelé a oslavte Silvestr spolu. Nezahazujte svou energii tím, že půjdete na oslavy, kde bude polovina lidí, které nemáte v lásce.

alkohol

Postarejte se o své mazlíčky

Máte psa, kočku nebo jiné mazlíčky? Pak určitě víte, že pro většinu zvířat je Silvestr spíše utrpením, než radostí. Zvuky vybuchující pyrotechniky jim nahání hrůzu a nutí je panikařit. Pokud je to možné, nenechávejte o této noci své mazlíčky samotné. Buď přizpůsobte svůj program jim, nebo jim zajistěte hlídání či přesun na klidnější místo. Případně si můžete nechat od veterináře doporučit uklidňující přípravky, abyste snížili hladinu stresu u svých miláčků. Většinou se jedná o přírodní, bylinné produkty se skvělým efektem a maximální bezpečností.

Doporučené články