Využijte schodiště ke zlepšení kondice

a ad>

Představte si situaci, že vás osloví nabídka výstavby schodišť, zvolíte si jednu z variant, kterou nakonec necháte vystavět ve vašem domě, a budete mít před sebou stavební prvek, krásný na pohled, který perfektně zapadne do vašeho interiéru. Budete si jej se zájmem prohlížet, možná se první dny po něm budete procházet častěji, abyste si jej dokonale užili, ještě než vám zevšední.

Že lidem něco zevšední, je jev velmi rozšířený a celkem logický, protože máte-li stále na očích jeden vjem, budete toužit jej alespoň střídat s jinými. Je to přirozený evoluční proces, kdy ke stávajícím prožitkům přidáváte nové a nové, ovšem rádi bychom vám naznačili, že konkrétně u domovních schodů vůbec nemusí jít o všední nudu, ale o každodenní evoluční vývojový posun k sobě samému.

přímé schodiště v bytě

Schody místo posilovny

Posilovnu lidé navštěvují s jistým záměrem alespoň trochu vylepšit svou tělesnou schránku a posílit kondici. Posilovnu však mohou nahradit i schody, a to velmi efektivně, a klidně může jít i o ty vaše. Stačí jen zařadit do svého programu cvičební plán, překonat lenost a pohodlí a začít něco dělat pro své zdraví. Kdokoli se odhodlá k tomuto kroku, a chce se sebou něco dělat, většinou obouvá tenisky a jde si zaběhat nebo projet na kole. To samozřejmě můžete také, ale vaše schodiště bude mít lepší efekt.

venkovní schodiště

Vyzujte se z bot a procházejte se po schodech naboso, našlapujte na špičky a propínejte chodidla, co nejvíc to jde. Tím výrazně posílíte hýždě, lýtka, stehna i klenbu chodidel, zaměstnáte krevní oběh, lymfatický systém, zlepšíte imunitu, zaženete deprese a zvednete náladu. Stačí vám k tomu jen pár minut denně, abyste zaznamenali pozitivní efekt, a co je na tom nejlepší – bude to úplně zadarmo. Tedy samozřejmě s ohledem na cenu schodiště, které ovšem nestavíte pouze pro to, abyste je využívali pro posilování.

Doporučené články