Vodovodní přípojka na klíč řeší vše počínaje administrativou a konče výstavbou

Výstavba rodinného domu nebo rekreační nemovitosti vám možná připomíná známé rčení, že muž, aby posvětil svou dospělost, by měl „zplodit syna, zasadit strom a postavit dům“. Jde pochopitelně o přenesený význam některých životních fází, kdy by muži měli prokázat své schopnosti postarat se o rodinu a vytvořit jí potřebné zázemí.

vodní kapka

Výstavba rodinného domu je velice náročný proces a již dávno neplatí, že by stačilo pokácet pár stromů a z jejich kulatin vystavět obvodové zdivo přímo na udusané hlíně, vztyčit krovy a zhotovit střechu z dřevěných šindelů, jak to můžeme zaznamenat u některých lidových staveb. Dnes se staví speciálními technologiemi jak obvodové zdivo, tak i vnitřní příčky, podlahy, stropy, střechy a obyvatelné půdní prostory. Jakmile máte dům ve fázi, která se blíží svému završení, je třeba také uvažovat o vodovodní přípojce.

Vodovodní přípojku na klíč vám zhotoví odborníci, kteří se postarají o veškeré záležitosti včetně těch administrativních. Ty jsou z celého procesu nejobtížnější a amatér si s nimi neporadí. Součástí přípojky na klíč je projektová dokumentace a s tou je pak zapotřebí zajít na stavební úřad a ten se k žádosti o výstavbu vyjádří – jestliže je vše v regulích zákona, pak samozřejmě kladně.

vodní masa

Domníváte-li se, že byste snad raději kvůli těmto administrativním úkonům obešli přípojku na vodu a měli k dispozici vlastní studnu, kde se nic takového neřeší, a vystačíte pouze s firmou, co vám zhotoví vrt a přivede vodu do domu, pak se mýlíte, protože v podstatě téměř stejný postup vás čeká i u studny, ať už je kopaná, anebo vrtaná. Zde se navíc požaduje hydrogeologický posudek, a ten si žádný amatér „ z prstu nevycucá“. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, měli byste vědět, že výhodné pro vás bude řešení na klíč, jak u studny, tak i u vodovodní přípojky.

Doporučené články