Trápí vás obezita?

Na obezitě není nic hezkého
Obezita je nemoc, kdy jde u člověka k přijímání nadměrného množství nezdravého jídla, které se ukládá do tuků. Výsledkem jsou tukové zásoby, které by stačily pro několik lidí. Obézní lidé mají problém normálně fungovat, mají omezenou hybnost, nemohou například navštěvovat některá místa protože prostě váží příliš mnoho kilo, a také mají značně ztížený výběr oblečení. Všechny tyto skutečnosti mohou ale část obézních lidí nakopnout k tomu, aby se se bod začali konečně něco dělat.

ženy obezita

Proč se cpát nezdravým jídlem?
Nezdravá jídla jsou možná zdánlivě dobrá, ale jejich složení vás pomalu ale jistě zabíjí. U výběr stravy jde nejen o její složení, ale i o to jak a kdy jíte a také co všechno sníte v krátkých časových intervalech. Pokud jste schopní sníst smažené kuře a zajíst to zmrzlinou a hned poté si dát třeba ještě bagetu, jste na nejlepší cestě do nemocnice. Dlouhodobě takové zacházení žádné tělo nevydrží a nakonec vám to stejně vrátí. Je daleko lepší jíst zdravě a občas si dopřát něco nezdravého, třeba kousek smaženého jídla, něco sladkého a podobně. Vždy ale platí všeho s mírou.

metr břicho

Při hubnutí je potřeba nejen dbát na zdravé jídlo, ale také na pohyb. Velmi obézní lidé mohou ze začátku zařadit například chůzi, protože nejsou zvyklí na jakýkoliv pohyb, a tak jim i ten nejpřirozenější může dělat problémy. Velmi obézní lidé by měli svou snahu o hubnutí svěřit především fitness trenérovi, který vám dokáže že obezitu můžete zahnat cvičením. Je ale potřeba cvičit pravidelně a hlavně tak, aby vám pohyb nezpůsoboval bolesti. Při nesprávném provádění cviků by mohlo dojít k úrazu, což u hubnutí rozhodně není žádoucí. Je potřeba vytrvat a poté clo se dostanete na ideální váhu je možné nechat si odstranit přebytečnou vytahanou kůži. Tento zákrok většinou proplácí zdravotní pojišťovna.

Doporučené články