23
Čvc
Off

Kdo dřív přijde, vybere si lepší termín stěhování

Stěhování bytu v Praze Odnes to je proces velmi náročný po organizační stránce a pochopitelně, i co se týče fyzické dřiny. Platí tu ovšem jedna zásada, kterou byste ve svém zájmu měli dodržet, a sice začít s jeho plánováním se značným předstihem. Toto bývá kamenem úrazu některých akcí, protože jsou mezi námi lidé, co se rozhodují na poslední chvíli, a co neradi plánují moc dlouho dopředu, přičemž spoléhají na to, že zkrátka zavolají a stěhovací firma naběhne.

kartonové krabice s knihami

Vůbec to tak nemusí být, pokud zavoláte týden předem, stěhovací firma pak nenaběhne, ale naběhli jste si vy, protože má všechny termíny obsazené. Pak vám nezbývá nic jiného, než to zkusit jinde, a když to nevyjde ani na osmý pokus (což je docela možné, zvláště v období od jara do podzimu), pak si budete muset nějak poradit sami. A s těžkým nábytkem, pračkou, kobercem, trezorem, klavírem a akváriem vás to může doslova „odrovnat“.

dřevěná bedna

Pamatujte, že zvláště pro stěhování platí objednávka http://www.zdravestravovani.cz/objednavka/ termínu čtyři až šest týdnů v předstihu. Zdá se vám to moc? Ale kdepak, stěhovací firmy mají nabitý program po celý rok, snad jen v zimě je trochu volněji, ale raději nespoléhejte ani na to.

Značnou výhodou je, pokud si můžete vybrat, i který den v týdnu se přestěhujete. Mnoho zákazníků upřednostňuje víkend, protože si nemusí vybírat dovolenou, a pokouší se vše zvládnout ve dvou dnech, ale toto bývá velmi stresující honička a vězte, že v pondělí půjdete do práce neodpočinutí a můžete to odnést na svém zdraví. Nevyplatí se takto riskovat, mnohem lepší je v poklidu naplánovat stěhování na středu, ve čtvrtek a v pátek si vzít volno a v průběhu soboty už jen dokončíte pár drobností, co vám zbývají, s tím, že večer zajdete do restaurace na večeři a neděli už budete mít celou jen pro sebe. Můžete pak vyrazit do přírody na kolech, na výlet autem, anebo zůstat jen ležet v posteli a užívat si jeden druhého. Máte na to plné právo.

Nezařazené