Bez tažného zařízení se neobejdou ani vodáci

Tažné zařízení na Fabii 1 je velmi časté, dodatečně montované příslušenství pro osobní automobily. Lidé si jej pořizují z nejrůznějších důvodů, zejména http://www.sfrb.cz/programy-a-podpory/program-vystavby/ pro převážení nákladu v souvislosti s nákupy, stěhováním či vyklízením bytů a nebytových prostor. Jeho hlavní výhodou je však obrovská univerzalita, značný rozsah možností, které skýtá i pro jiné účely.

Škoda Fabia

Vezměte si například nadšence, kteří se přepravují s karavanem k moři, aby tu trávili volný čas nezávisle na předražených hotelích a na přeplněných plážích. Tažné zařízení využívají i ti, co preferují dovolenou v tuzemsku, a raději si dopřejí plavbu po řece, kdy jsou neustále v pohybu a nocují každý den na jiném místě. Vodáctví má v naší zemi bohatou tradici a i přesto, že mnozí využívají služeb půjčoven vodáckého vybavení, stále se najdou vodáci, co preferují vlastní dopravu, a co si organizují plavbu po svém.

přívěsný vozík

Tažné zařízení s připojeným vozíkem a s nástavbou pro převoz lodí je pak vítaným společníkem zejména v situacích, kdy se často přesouváte s loďmi na úseky více atraktivní, a chcete se vyhnout místům nepříliš zajímavým. Kupříkladu na Lužnici je pro vodáky lákavý úsek mezi Suchdolem nad Lužnicí a Soběslaví a pak dolní tok mezi tábořištěm Harrachovka pod městem Tábor a Dobronicemi u Bechyně. Úsek ze Soběslavi přes Planou nad Lužnicí do Sezimova Ústí až k jezu Soukeník již probíhá převážně v městské zástavbě a k vodácky atraktivním rozhodně nepatří. Jestliže však máte vlastní nebo pronajatý přívěsný vozík, snadno naložíte lodě a převezete je do Tábora a tomuto úseku se vyhnete, čímž získáte více času pro splouvání krásných peřejí pod Táborem a zajímavých přírodních úkazů na Lužnici, jimiž jsou např. kamenné pole Stádo a zřícenina hradu Příběnice.

Být vlastním pánem a určovat si průběh vodáckých výprav je zkrátka výhodnější, než být závislým na půjčovnách a jejich nabídce či programu pro splavné úseky.

Doporučené články