Bez peněz se nepodniká

Teoreticky je pochopitelně možné věnovat se i podnikání, které nevynáší, ba i tomu, které vytváří jenom ztrátu. Ovšem je to možné pochopitelně jenom tehdy, když je podobné podnikání z čeho dotovat. A rozhodně to není smysluplné počínání. Protože podnikáním se má tvor zvaný podnikatel živit, a kdyby mu to peníze nevynášelo, nemělo by to smysl.

ohnuté dolary

Firmy, které přinášejí dostatečný zisk, tedy prosperují. A podniky, které nejsou žádoucně výnosné, naopak krachují. Ale co ty, které jsou v jednu chvíli výnosné a jindy pro změnu ne? Co ty, které sice mají perspektivu, ale někdy je provází i smůla v tom, že nejsou jejich zisky žádoucí?

Pokud si někdy podnikatel dost nevydělá, ale přesto je přesvědčen, že by bylo nesmyslné s jeho byznysem skončit, protože tento ještě nespornou naději na další úspěchy má, pak si tento svoji firmu pochopitelně ponechá, nezruší ji. Jenže současně musí mít na to, aby takovou firmu udržel v chodu a také žil. A proto se musí sehnat scházející peníze někde jinde. A obvyklým způsobem, jímž se řeší dočasné finanční problémy podnikatelů, jsou půjčky. Často především hypotéky bez registru.

podané dolary

A proč právě na takové nebankovní hypotéky podnikatelé v tísni sázejí? Především proto, že jde v tomto případě o druh půjčky, u níž každý hned ví, na čem je. Tady totiž výsledek zažádání o ni nezáleží na tom, zda je žadatel po dlouhém prověřování shledán být bonitním. Tady se to obejde i bez dokládání zbytečně vysokých žadatelových příjmů, tady nemusí vadit ani záznamy v registrech dlužníků. Tady se jednoduše dá nemovitost do zástavy a je to odbyté.

Když má podnikatel nějaký ten nemovitý majetek, použije ho tu prostě jako zástavu, jako záruku splácení, a půjčka je jeho. A tou se pak dá skomírající podnikání financovat až do doby, než zase bude líp.

A proč by si někdo komplikoval život jinou půjčkou, když je taková nebankovní hypotéka na rozdíl od jiných nabídek tak snadno dostupná a výhodná?

Doporučené články