Nebezpečná elektřina

Pokud máte své vlastní bydlení, ať už byt nebo rodinný domek a nejste zrovna nejzručnější, tak ke každé větší závadě či opravě budete shánět řemeslníka.

Sehnat v dnešní době např. elektrikáře, který vám opraví čidla, které rozsvěcují na chodbě světla, nebo domovní zvonky, které umí i otevírat dveře, to je někdy nadlidský úkol. Šikovný elektrikář má plný kalendář na několik měsíců dopředu a pokud nemáte opravdu životu nebezpečnou situaci, tak si vás napíše do pořadí a načekáte se.

zásuvka

V případě elektro revizí je situace trochu jiná. Pokud jednou nějakého revizního technika seženete, můžete se rovnou domluvit a bude k vám pravidelně chodit každý rok.

Někdy se vám může stát, že koupíte například plynovou karmu na ohřev teplé vody, a firma, která karmu vyrobila, vám nabídne prodlouženou záruku, třeba i 5 let a více, pokud si necháte každý rok karmu prohlédnout jejich servisním technikem. A rovnou vám nabídne technika, který má na starosti vaše město či okres.

Mnoho lidí v rodinných domcích neřeší revize spotřebičů Revize-elektro-revtech.cz a říkají si, že přece ten jejich spotřebič je v pořádku a nic se nestane. Držíme palce, aby to tak bylo.

požár

Revize spotřebičů se týkají také firem. Mají-li vaši zaměstnanci k dispozici rychlovarnou konvici, https://www.covybrat.cz/nejlepsi-rychlovarne-konvice/ mikrovlnou troubu nebo dokonce vařič, měly by tyto spotřebiče projít pravidelnými revizními kontrolami. Stejně tak by elektrikář měl přeměřit zásuvky a jističe.

Elektrická energie může být životně nebezpečná nejen, když se dotkneme drátů, ale hlavní problém je, že může způsobit požár. Doutnající zásuvka je hodně velký průšvih, který by pravidelné revize odhalily.
Ve firmách a panelácích jsou elektro revize samozřejmostí. V rodinných domech se bez revize můžete dostat do problémů s pojišťovnou, pokud nebudete revize pravidelně provádět a vyhoříte buď kvůli zásuvky nebo kvůli vadnému spotřebiči.

Doporučené články