Kvalita ovzduší

Vliv na zdraví

Aby rostliny a živočichové mohly na zemi fungovat, tak je potřeba kyslíku, protože i my lidé bychom bez něj dlouho nevydrželi. Samozřejmě složení vzduchu není takové, že by v něm byl samý kyslík, protože ještě více je zde dusíku. Na běžné složení je nás organismu přizpůsobený, přičemž samozřejmě lidé, kteří žijí u nás v nížině nejsou zvyklí přebývat vysoko na horách. Musíme si také všímat znečištění vzduchu.

znečišťování ovzduší

Když třeba soused přiloží do kamen PET lahve, tak to opravdu pro životní prostředí není nic dobrého, a proto se v dnešní době dost řeší emise. Proto se u továren vypouštějící do vzduchu nějaké emise a u dalších firem řeší složení jednotlivých prvků a jejich množství. Samozřejmě limity musí být dodržovány, jinak přijdou pokuty. Při výběru bydlení ke také dobré zvážit, jak je na tom ovzduší v dané lokalitě, protože případný nepořádek budeme vdechovat. Pro naše zdraví to nemusí být nic ideálního.

Čistička vzduchu

Kvalitu vzduch můžeme ovlivnit ve své domácnosti. Jak to provést? Neměli bychom ji zbytečně zhoršovat tak, že například budeme v interiéru natírat syntetickou barvou. Když už je to nutné, tak dbejte na správné větrání. Větrat je zapotřebí pravidelně, čímž předejdeme také plísním a podobně. Dále se zastavíme u elektrického zařízení s názvem čistička vzduchu. Ocení ji běžní lidé a hlavně alergici, kteří jsou o dost citlivější.

domácí tester

Vybrat je potřeba podle toho, jak velký prostor potřebujete čistit, což nám prozradí, jaký zvolit výkon. Rozhodně volte zatížení s dobrou účinností, aby se kvalita vzduchu znatelně zlepšila. Jedním z udávaných parametrů je hlučnost, kterou je potřeba sledovat hlavně, když chcete spát se zapnutým zatížením. Podívejte se také na energetickou třídu, aby spotřeba byla v rozumných mezích. Co se týče filtrů, tak ty omyvatelné jsou lepší v tom, že nemusíte kupovat a platit za filtry nové.

Doporučené články